Általános Szerződési Feltételek

 

 A jelen dokumentum tartalmazza Perneczky Andrea, mint szolgáltató (a továbbiakban: “Szolgáltató”) által az andreaperneczky.com internetes oldalon (a továbbiakban: Weboldal) keresztül értékesített szolgáltatások és termékek vásárlóira (a továbbiakban: Megrendelő) vonatkozó általános szerződési feltételeket (a továbbiakban: „ÁSZF”).

Jelen ÁSZF a Szolgáltató valamennyi, a Weboldalon keresztül a Megrendelő által megvásárolható termék és szolgáltatás vásárlási feltételeit tartalmazza.

A szerződés nyelve magyar és a szerződés nem minősül írásbeli szerződésnek, azokat Szolgáltató nem iktatja, így az utólag nem hozzáférhető, és nem megtekinthető, ide nem értve a megrendelések adatait.

 

I. A szolgáltató adatai

Neve: Perneczky Andrea egyéni vállalkozó
Székhelye: 1025 Budapest, Palánta u. 24. fsz. 1

 Adószáma: 76396364-1-41

 Nyilvántartási száma: 52452518

 Weboldala: www.andreaperneczky.com

 Email: andrea@andreaperneczky.com

 Telefonszám: +36209377452

 Tárhelyszolgáltató: WebshopCompany Kft. (1054 Budapest, Szabadság tér 7.)

 

II. A szolgáltatás igénybevétele

 A szolgáltatás igénybe vevője (a továbbiakban: Megrendelő) minden olyan, 18 év feletti természetes, illetve jogi személy vagy jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet, aki számára a Szolgáltató által jelen szerződés keretében az információs társadalommal összefüggő, valamint a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet alapján a távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszköz alkalmazásával szolgáltatást nyújt. Szolgáltató és Megrendelő a továbbiakban ”Szerződő Felek”.

 Megrendelő a honlapon aktuálisan a Szolgáltató által kínált szolgáltatás igénybevételével (a honlap használata során a regisztrációval, illetve a megrendeléssel) tudomásul veszi és elfogadja a jelen általános szerződési feltételekben foglalt valamennyi feltételt.

 

III.  A szolgáltatás tárgya

 A Weboldalon aktuálisan található képzés, workshop, konzultáció, program, illetve kapcsolódó termékre (a továbbiakban együttesen: „szolgáltatás”) kattintva érhető el a szolgáltatás részletes leírása.

 Ezeken az oldalakon egy vásárlói űrlap kitöltésével lehet a terméket megrendelni, a szállítási és számlázási információkat megadni.

 Szolgáltató megtesz mindent annak érdekében, hogy a weboldalon a szolgáltatással kapcsolatos adatok (így különösen a szolgáltatás ára, elérhetősége, leírása, stb.) a lehető legpontosabbak legyenek. A nyilvánvalóan téves, rendszerhibából származó 0 vagy 1 Ft-os ár nem minősül ajánlattételre való felhívásnak, kivéve az akciók keretében meghirdetett ajándéktermékek. Az esetlegesen előforduló hibákért a Szolgáltató felelősségére a 45/2014. (II. 26.) kormányrendeletben és a Ptk.-ban rögzített rendelkezések irányadóak.

 Amennyiben akciós ár kerül bevezetésre, Szolgáltató teljeskörűen tájékoztatja Megrendelőt az akcióról és annak pontos időtartamáról.

 

IV. A megrendelés feltételei és menete

 A Megrendelő a megrendelőlap kitöltésével kezdheti meg a vásárlást. Megrendelő a vásárlás/regisztráció során köteles a saját, valós adatait megadni. A Szolgáltató fenntartja magának a jogot arra, hogy a jelen ÁSZF megsértőit, vagy egyébként etikátlanul, vagy a Szolgáltató érdekeinek veszélyeztetőit a Szolgáltatás igénybevételéből kizárja.

 A szolgáltatás megrendelésekor Megrendelő az alábbi adatokat köteles a szolgáltatás teljesítéséhez rendelkezésre bocsátani:

 Személyes adatok: név (vezetéknév és keresztnév; e-mail cím; mobilszám annak érdekében, hogy szükség esetén a Szervező egyeztethessen a Megrendelővel)

 Számlázási adatok: Cégnév; számlázási cím (utca, házszám, város, irányítószám);

 A Megrendelő a megvásárolni kívánt szolgáltatást (terméket) és darabszámát megadja.

 Fizetési módok: banki átutalás és hamarosan online bankkártyás fizetés a CIB Bank rendszerén keresztül. A bankkártya adatok a kereskedőhöz nem jutnak el.

Amennyiben a megrendelőlapon hiba vagy hiányosság lép fel a termékeknél vagy az áraknál, fenntartjuk a jogot a korrekcióra. Ilyen esetben a hiba felismerése, illetve módosítása után azonnal tájékoztatjuk a vevőt az új adatokról. A vevő ezt követően még egyszer megerősítheti a megrendelést, vagy lehetőség van arra, hogy bármely fél elálljon a szerződéstől.

 Az adatok megadását követően Megrendelő a ”Megrendelem” gombra kattintva tudja elküldeni megrendelését.

 A termék megrendelését követően a Megrendelő e-mailben visszaigazolást kap a megrendelés adatairól.

 A visszaigazoló e-mail Szolgáltató részéről a Vásárló által tett ajánlat elfogadásának minősül, mellyel érvényes szerződés jön létre Szolgáltató és Vásárló között.

 A megrendelés elektronikus úton megkötött szerződésnek minősül, amelyre a polgáritörvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvényben foglaltak irányadóak. A szerződés a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014 (II.26.) Korm. rendelet hatálya alá tartozik, és szem előtt tartja a fogyasztók jogairól szóló Európai Parlament és a Tanács 2011/83/EU irányelvének rendelkezéseit.

 Szolgáltató kizárja a visszaigazolási felelősségét, ha a visszaigazolás azért nem érkezik meg, mert Megrendelő pontatlan adatokat adott meg regisztrációja\megrendelése során, vagy a fiókjához tartozó tárhely telítettsége miatt nem tud üzenetet fogadni.

 Amennyiben a Vásárló véglegesítette rendelését és a megadott adatokban hibát fedez fel, akkor a lehető legrövidebb időn belül kezdeményeznie kell a rendelése törlését, vagy módosítását. A hibás rendelés törlését a megrendeléskor/regisztrációkor megadott email címről küldött levéllel, vagy telefonhívással jelezheti a Szolgáltató felé. Ezt követően a helyes adatokat tartalmazó rendelés újra feladható.

A megrendelt szolgáltatáshoz esetlegesen járó bónuszt vagy kupont a Szolgáltató térítésmentesen bocsátja a megrendelő rendelkezésére. A termékhez járó bónuszt vagy kupont a Szolgáltató bármikor és bármilyen formában jogosult egyoldalúan – saját mérlegelése alapján – módosítani vagy akár megszüntetni.

A szolgáltatás díjának beérkezése után a Szolgáltató a megrendelt termékről elektronikus számlát állít ki, melyet e-mailben juttat el a Megrendelő részére.

 

V. Szolgáltatás igénybevétele

 A Megrendelő a Jelentkezési űrlap kitöltésével, és a részvételi díj megfizetésével válik jogosulttá a szolgáltatás igénybevételére.
Megrendelő a jelentkezést követő 8 naptári napon belül írásban elállhat a megrendelésétől, ha a szolgáltatás időpontja 8 napon belül nem következik be. A jelentkezést követő 8 napon túl Megrendelő nem jogosult a részvételi díj visszaigénylésére, azonban Szolgáltató lehetőséget biztosít a részvételi jogának más személyre történő átruházására.

 Vis major esetén Szolgáltatót felelősség nem terheli, kártérítésre nem kötelezhető. Ilyennek számít minden olyan előre nem látható esemény, amely nem a Szolgáltató hatásköre, valamint aminek okán a képzés jogszerűen és biztonságosan nem bonyolítható le.

A Megrendelő kifejezetten hozzájárul, hogy a tantermi és online workshopon, képzéseken Szolgáltató kép- és hangfelvételt rögzítsen. Szolgáltató a felvétel rögzítésekor törekszik arra, hogy a résztvevők ne legyen beazonosíthatók, és a felvételt a titoktartási kötelezettség betartása mellett használja fel az Adatvédelmi Nyilatkozatnak megfelelően.

 A Megrendelő kép- és hangfelvételt nem készíthet. Amennyiben Szolgáltató ilyen tevékenységet tapasztal, joga van a Résztvevőt megkérni a távozásra, mely esetben a díj visszatérítésére sem jogosult.
A képzések teljes képi és hanganyaga szerzői jogvédelem alatt áll. Annak tartalmát a résztvevő kizárólag saját felhasználására veheti igénybe a Szolgáltató által biztosított módon.

 

 VI. Elállás és felelősség

 Elállás joga:

 A távollevők között kötött szerződésekről szóló, 45/2014. (II.26.) Kormányrendelet szabályozása értelmében a fogyasztó a megrendelt termék/szolgáltatás kézhez vételétől számított 14 munkanapon belül indoklás nélkül elállhat a szerződéstől.
A 45/2014 kormányrendelet 29§ (1) i) és m) pontja alapján a képzések, tanfolyamok, valamint a konzultáció megkezdésének időpontjától Megrendelő elveszíti a szerződéstől való elállási jogát.
A Szolgáltató ettől eltérhet Megrendelő javára, amit a honlapján egyértelműen jelez.

Amennyiben élni szeretne elállási jogával, annak jelzését megteheti a megadott elérhetőségeink valamelyikén e-mailben vagy telefonon.

 

Felelősség:

 Szolgáltató kijelenti, hogy nem vállal felelősséget:

 –       olyan működési hibáért esetén, amely meggátolja a Megrendelőt, hogy a Szolgáltató honlapjára belépjen, csatlakozzon vagy a megrendelését leadja, felelősséget nem vállal;

 –       Megrendelő számítógépének bármilyen hardver- vagy szoftverhibájából bekövetkező meghibásodásért, vagy az internet csatlakozás megszakadása miatt felmerült esetleges károkért.

 

VII. Panaszügyintézés és jogérvényesítés

 Megrendelő a megrendelésével kapcsolatosan a Szolgáltató fenti elérhetőségeken kérhet tájékoztatást, illetve jelentheti be panaszát munkanapokon 10:00-17:00 között.

 A Szolgáltatóval szemben felmerülő vitás ügyek (fogyasztói jogvita) egyszerű, gyors, bíróságon kívüli rendezése céljából békéltető testület eljárását kezdeményezheti. A Szolgáltató székhelye szerint illetékes békéltető testület: Budapesti Békéltető Testület; 1016 Budapest, Krisztina körút 99. III. emelet 310.; levelezési cím: 1253 Budapest, Pf.:10. Felek a Békéltető Testület igénybevétele hiányában jogosultak a polgári perrendtartás vonatkozó rendelkezései szerint hatáskörrel és illetékességgel rendelkező bíróság előtt jogaikat, követeléseiket és a vitás kérdéseket érvényesíteni.

 

VIII. Szerző jogok

 A honlap tartalma – eltérő hivatkozás hiányában – a Szolgáltató szerzői és polgári jogi védelem alatt álló jogtulajdona. A honlap eredeti tartalma, illetve oldalainak bármilyen alkotóeleme (pl. szöveg, kép, hang, videó, stb.) csak a Szolgáltató előzetes írásbeli engedélyével használható fel. Mindazonáltal a másodközlésnek meg kell felelnie a mindenkor hatályos törvényi (így különösen, Ptk., Btk., a szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. tv.) előírásoknak. A honlap bármely alkotóelemét, tartalmát akár egészben vagy részben történő – akár online, akár nyomtatott formában történő – reprodukálni és/vagy nyilvánosan közzétenni, továbbá egyéb módon felhasználni (így különösen: többszörözni, nyilvánosan vagy zárt adatbázisban felhasználni; adatokat megváltoztatni vagy eltérő célra felhasználni; stb.) kizárólag a Szolgáltató előzetes írásbeli engedélyével lehet. Mindazonáltal a Szolgáltató minden jogát fenntartja a honlap egésze vagy bármely részlete terjesztése és egyéb módon történő felhasználása tekintetében. Tilos a Szolgáltató előzetes írásbeli engedélye nélkül a honlap vagy akár annak egy részletének vagy bármely alkotóelemének (pl.: termék, szolgáltatás) üzleti vagy egyéb célú átvétele, többszörözése, nyilvánosságra hozatala, átdolgozása, terjesztése, másolása vagy egyéb módon történő felhasználása. A Szolgáltató – az engedélyezett felhasználás feltételeit rögzítő – írásbeli hozzájárulása esetén a felhasználó köteles a közvetlen szerző, azaz Perneczky Andrea nevét, valamint a honlapot, mint forrást megjelölni.

 A Szolgáltató továbbá minden jogát fenntartja a honlapon található valamennyi termék megjelenítése, promótálása, terjesztése, illetve az esetlegesen kapcsolódó valamennyi szolgáltatás, valamint az általa jogszerűen használt domain-nevek és/vagy másodlagos domainek vonatkozásában. Tilos a honlap használatával, a termékek és/vagy szolgáltatások igénybevételével a forráskódok bármilyen módon történő visszafejtése, visszafordítása, valamint a felhasználói azonosítók és jelszavak tisztességtelen módon történő létesítése; bármely olyan alkalmazás használata, amellyel honlap vagy annak bármely része módosítható.

 A szellemi alkotások, szerzői jogi jogsértések a vonatkozó törvényi (különösen: Ptk., Btk., szerzői jogi törvény) jogkövetkezményeket vonja maga után. Szolgáltató fenntartja a jogát arra, hogy jogainak és gazdasági érdekeinek védelme érdekében a jogsértések ellen – a jogsértő előzetese felszólítása nélkül – azonnal jogi úton fellépjen. Az előzőeken túlmenően a Szolgáltató fenntartja a jogot, hogy a honlap fentiekben történő jogsértő – Szolgáltató előzetes írásbeli engedélye nélkül történő – használata, felhasználása esetén – közjegyzői tanúsítás útján igazolt – jogszerűtlenül felhasznált (pl.: másolt, többszörözött, nyilvánosságra hozott, stb.) oldalak vonatkozásában 100.000 Ft, azaz napi százezer forint kötbért állapítson meg és követeljen a jogsértővel szemben. Jogsértő a jogsértő magatartás tanúsításával – azaz a honlap egészének vagy egy részének jogszerűtlen felhasználásával – kifejezetten – magára nézve kötelezően alkalmazandó módon – elfogadja a jelen kötbér kikötési megállapodást. Jogsértő felhasználó a kötbéren túlmenően köteles a Szolgáltatónak a jogsértésből eredő egyéb kárait, költségeit megtéríteni.

 

IX. Érvényesség

 A Szolgáltató bármikor jogosult jelen ÁSZF-t egyoldalúan módosítani, amely módosítás a honlapon történő megjelenéssel egyidejűleg lép hatályba.

 

Hatályos: 2020. szeptember 1. napjától visszavonásig és/vagy módosításig.